• zaloguj się
  • utwórz konto

Studia I i II stopnia oraz jednolite studia magisterskie 2023/2024

zmień rekrutację anuluj wybór

Oferta prezentowana na tej stronie ograniczona jest do wybranej rekrutacji. Jeśli chcesz zobaczyć resztę oferty, wybierz inną rekrutację.

Kierunek lekarski

Szczegóły
Kod UPH-W5-KL-JM
Jednostka organizacyjna Wydział Nauk Medycznych i Nauk o Zdrowiu
Kierunek studiów Kierunek lekarski
Forma studiów Stacjonarne
Poziom kształcenia Jednolite magisterskie
Profil studiów ogólnoakademicki
Języki wykładowe polski
Limit miejsc 60
Czas trwania 6 lat
Adres komisji rekrutacyjnej Centralny Punkt Obsługi Kandydata, ul. Żytnia 39 (wejście główne od ul. Popiełuszki 9), pok. 0.69
Godziny otwarcia sekretariatu informacje na stronie głównej programu IRK
Adres WWW https://inoz.uws.edu.pl/
Wymagany dokument
  • Matura (kierunek lekarski)
  Zadaj pytanie
Obecnie nie trwają zapisy.

Minione tury w tej rekrutacji:
  • Tura 1 (04.05.2023 08:00 – 10.07.2023 20:00)

Opis kierunku

Studia na kierunku lekarskim są jednolitymi, stacjonarnymi studiami magisterskimi o profilu ogólnoakademickim, trwającymi 6 lat (12 semestrów).

Celem kształcenia na kierunku lekarskim jest:

  •       przekazanie studentom kompleksowej wiedzy z zakresu nauk medycznych, zgodnie z aktualnie obowiązującymi standardami medycznymi;
  • nabycie przez studentów umiejętności do wykonywania zawodu lekarza oraz planowania i realizacji postępowania profilaktycznego, diagnostycznego i leczniczego;
  • przygotowanie do kontynuacji nauki w szkole doktorskiej oraz kursów uzupełniających i dokształcających w różnych dziedzinach medycznych, a także uczestniczenia w badaniach w dziedzinie nauk medycznych;
  • przygotowanie do pracy zespołowej, kształtowanie świadomości i odpowiedzialności za realizację powierzonych zadań.

Realizacja studiów na kierunku lekarskim daje możliwość przygotowania kadr medycznych, niezbędnych dla zachowania dobrego stanu zdrowia społeczeństwa, poprawy bezpieczeństwa socjalnego oraz długości i jakości życia społeczeństwa.

Po uzyskaniu dyplomu i odbyciu stażu podyplomowego oraz zdaniu Lekarskiego Egzaminu Końcowego (LEK) absolwent kierunku lekarskiego może podjąć zatrudnienie w publicznych i niepublicznych podmiotach leczniczych, instytutach naukowo-badawczych oraz instytucjach zajmujących się pośrednictwem i upowszechnianiem wiedzy z zakresu edukacji prozdrowotnej.

 Rekrutacja odbywa się wyłącznie na studia prowadzone w języku polskim i nie przewiduje się miejsc dla cudzoziemców.


Podstawa rekrutacji

Warunkiem ubiegania się o przyjęcie na kierunek lekarski jest uzyskanie z egzaminu maturalnego min. 30% punktów na poziomie rozszerzonym lub min. 60% punktów na poziomie podstawowym. Kandydat, który nie spełnia tych wymogów, otrzymuje 0 pkt z postępowania kwalifikacyjnego i nie może zostać zakwalifikowany do wpisania na listę rankingową.

Kwalifikacja kandydatów odbywa się na podstawie dwóch przedmiotów spośród:

1) obowiązkowo biologia (poziom rozszerzony) - waga przedmiotu 60%;

2) jeden przedmiotu do wyboru spośród: chemia (poziom rozszerzony) albo fizyka/fizyka i astronomia (poziom rozszerzony) albo matematyka (poziom podstawowy albo rozszerzony) - waga przedmiot 40%.

  • Ostateczna liczba punktów jaką otrzyma kandydat, liczona jest jako suma punktów z dwóch, wskazanych przez osobę ubiegającą się o przyjęcie na studia, przedmiotów.
  • Jeżeli przyjęcie kandydatów z taką samą ostateczną liczbą punktów powodowałoby przekroczenie limitu przyjęć, o kolejności w tej grupie decyduje liczba punktów z przedmiotu biologia z pominięciem wagi.
  • Przedmioty, które mają być brane pod uwagę przy obliczaniu punktów wskazuje kandydat w momencie rejestracji w systemie IRK.

Zasady kwalifikacji dla kandydatów z nową maturą (od 2005 do 2023 r.)

Podstawą kwalifikacji są wyniki z części  pisemnej egzaminu maturalnego przeliczone na punkty w następujący sposób:

  • wyniki egzaminów z biologii, chemii, fizyki/fizyki i astronomii oraz matematyki zdawanych na poziomie rozszerzonym, będą przeliczane na punkty kwalifikacyjne zgodnie z zasadą 1% = 1 punkt, a wyniki z matematyki zdanej na poziomie podstawowym zgodnie z zasadą 1% = 0,5 punktu. 

Maksymalna liczba możliwych do zdobycia punktów kwalifikacyjnych wynosi 100.

Zasady kwalifikacji dla kandydatów ze starą maturą

Kandydaci, którzy posiadają tzw. „starą maturę”, zobowiązani są posiadać na zaświadczeniu z OKE wyniki z egzaminu maturalnego na poziomie rozszerzonym z biologii oraz z jednego przedmiotu do wyboru: chemia (poziom rozszerzony) albo fizyka/fizyka i astronomia (poziom rozszerzony) albo matematyka (poziom podstawowy albo poziom rozszerzony)

Kandydat wybiera jako dokument uprawniający do ubiegania się o przyjęcie na studia „zaświadczenie OKE dla osób posiadających starą maturę”, wpisuje wynik wyrażony w punktach z danego przedmiotu odnotowany na zaświadczeniu o wynikach egzaminu maturalnego.

Kandydaci nie wprowadzają żadnych ocen ze świadectwa dojrzałości

Wyniki przeliczone są na punkty w następujący sposób:

  • wyniki egzaminów z biologii, chemii, fizyki/fizyki i astronomii oraz matematyki zdawanych na poziomie rozszerzonym, będą przeliczane na punkty kwalifikacyjne zgodnie z zasadą 1% = 1 punkt, a wyniki z matematyki zdanej na poziomie podstawowym zgodnie z zasadą 1% = 0,5 punktu. 

Maksymalna liczba możliwych do zdobycia punktów kwalifikacyjnych wynosi 100.

Zasady kwalifikacji dla kandydatów z maturą zagraniczną i obywatelstwem polskim

Komisja rekrutacyjna, po złożeniu przez kandydata w systemie IRK skanów wymaganych dokumentów, dokonuje przeliczenia punktów/wyników z wybranego przedmiotu objętego egzaminem maturalnym, indywidualnie dla każdego kandydata, z uwzględnieniem skali ocen obowiązującej w kraju, z którego pochodzi kandydat.
Sposób przeliczania wyników uzyskanych na maturze przez kandydata z maturą zagraniczną dostosowany jest do systemu oceniania i obliczania wyników kandydatów, którzy zdali egzamin maturalny w Polsce.

Ulgi w postępowaniu kwalifikacyjnym

W pierwszej kolejności na studia na kierunek lekarski przyjmowani są:

  • laureaci i finaliści przedmiotowej olimpiady stopnia centralnego z biologii;
  • laureaci przedmiotowych olimpiad stopnia centralnego z chemii, fizyki lub matematyki. 

Miejsce ogłoszenia wyników

Wyniki rekrutacji będą dostępne w systemie IRK, na koncie każdego zarejestrowanego kandydata.

Terminy

Ogłoszenie wyników: 17 lipca 2023 r., godz. 14.00.

Przyjmowanie dokumentów

  • I termin: 18-24 lipca 2023 r.
  • II termin (w przypadku niewypełnienia limitu miejsc w I terminie): 27-31 lipca 2023 r.
  • III termin (w przypadku niewypełnienia limitu miejsc w II terminie): 03-08 sierpnia 2023 r.
  • IV termin (w przypadku niewypełnienia limitu miejsc w III terminie): 11-17sierpnia 2023 r.
  • kolejne terminy będą wyznaczone przez komisję rekrutacyjną, w przypadku niewypełnienia limitu miejsc w poprzednich terminach.

Pełny terminarz rekrutacji na kierunek lekarski dostępny jest tutaj.

Wymagane dokumenty

Wykaz wymaganych dokumentów można pobrać tutaj.

Kandydat zakwalifikowany do przyjęcia na studia zobowiązany jest do złożenia w wyznaczonym terminie kompletu wymaganych dokumentów. Niespełnienie tego warunku oznacza rezygnację z ubiegania się o przyjęcie na studia. Dokumenty przyjmowane są w Centralnym Punkcie Obsługi Kandydata przy ul. Żytniej 39 (wejście główne od ul. Popiełuszki 9), pok. 0.69 i 0.70. , w terminach określonych na stronie startowej programu IRK.